:: lcd monitory :: lcd televize :: lcd televize :: LG :: LG :: Samsung :: lcd televize :: lcd televize :: LG :: lcd televize :: notebooky acer :: Internetové obchody NAKUPUJEM.cz
LCD monitory LG

LCD monitory LG

Vyberte si kvalitní LCD monitor LG Electronics
Zázemí kamenné prodejny LG Electronics
Jak nakupovat   FAQ   Nákup na splátky   Jak vybírat LCD monitor   Slovníček LCD   Srovnání a recenze LCD   Doprava   Záruka   Kontakt
Přihlásit : : Nový zákazník


Vyhledávání
 
 
 
 

LG Electronics
  LCD monitory
LED monitory
LCD s TV tunerem
LED s TV tunerem
3D monitory
LCD úhlopříčka 17"
LCD úhlopříčka 19"
LCD úhlopříčka 20"
LCD úhlopříčka 22"
LCD úhlopříčka 23"
LCD úhlopříčka 24"
LCD úhlopříčka 26"
LCD úhlopříčka 30"
LCD úhlopříčka 32" a více
Příslušenství k LCD
Touchscreen LCD (dotykové)

 
 

Výrobci monitorů
  LG Electronics
LG Electronics


 
 

Vysvětlení základních pojmů - LCD monitory
 
analogaudiodoba odezvyD-SubDVIemisejaskontrast
odrazivost a oslnivostpixelvadný pixelreprorozlišení
spotřeba energieúhel pohleduUSB hubživotnost
Reklama:

ANALOG
 • Klasické připojení LCD displeje VGA kabelem. Grafická karta musí převádět digitální obraz na analogový a LCD displej pak z analogového signálu opět vytváří obraz digitální. Převodem (v tomto případě dokonce dvojím) může dojít k určitým ztrátám kvality signálu. Kvalita výsledného obrazu pak záleží na grafické kartě.


AUDIO
 • Tato zkratka znamená, že v monitoru jsou vestavěny stereo reproduktory.


DOBA ODEZVY (Respondent Time)
 • Udává dobu setrvačnosti bodů při překreslování obrazu v milisekundách. Odezva má dvě části rise/fall, většinou se uvádí součet těchto hodnot. LCD monitory poslední generace mají odezvu již kolem 8 ms Věnujte tomuto parametru proto pozornost, čím je tento parametr menší, tím je dynamika zobrazovaného objektu lepší. Z toho vyplývá, že pokud chcete přeci jen občas monitor používat na přehrávání videa a her, musíte zvolit model s co nejmenší časovou odezvou, vyhnete se tak nepříjemnému "rozmazávání", případně přímo "ztrácení" rychle se pohybujících objektů v obraze.


D-SUB
 • Analogový vstup videosignálu. Grafická karta musí převádět digitální obraz na analogový a LCD displej pak z analogového signálu opět vytváří obraz digitální. Převodem (v tomto případě dokonce dvojím) může dojít k určitým ztrátám kvality signálu. Kvalita výsledného obrazu pak záleží na grafické kartě.


DVI
 • (Digital Visual Interface, DVI-I, DVI-D) je zkratka pro digitální rozhraní, které se využívá především k připojení LCD displejů. Pri klasickém připojení LCD displeje VGA kabelem musí grafická karta převádět digitální obraz na analogový a LCD displej pak z analogového signálu opět vytváří obraz digitální. Kvalita výsledného obrazu pak záleží na grafické kartě. V případě DVI odpadá tento dvojí převod, a grafická karta tak posílá do LCD displeje přímo digitální obraz. Grafická karta musí být vybavena tímto výstupem. Používají se dvě varianty: DVI-D lze připojit pouze ke grafické kartě s digitálním výstupem; DVI-I je univerzální připojení a lze pomoci redukce připojit i k "normální" grafické kartě s analogovým výstupem.

  Nejdříve snad co je to DVI - jedná se o zkratku Digital Video Interface, tedy o rozhraní umožňující připojení zobrazovacího adaptéru. Existuje několik typů, například DVI-A, DVI-D a DVI-I, mezi nejpoužívanější však patří poslední dva. Primární rozdíl mezi 24 pinovým DVI-D a 29 pinovým DVI-I konektorem je v možnosti připojení běžného analogového monitoru. Konektor DVI-I má totiž na sobě navíc čtyři piny umožňující přes speciální redukci připojení 15 pinového D-Sub kabelu. Díky tomu máte možnost použít i starší typy monitorů. Jestliže je však grafická karta vybavena DVI-D konektorem, není zde možno analogový monitor připojit.


EMISE
 • CRT monitory vytváří elektrické, magnetické a dokonce i radioaktivní záření z důvodu použití vysokonapěťových prvků nezbytných pro provoz CRT technologie. K dosažení přijatelných hodnot definovaných stále přísnějšími normami Švédské zaměstnanecké konfederace (TCO) je třeba CRT monitory vybavovat speciální elektronikou. K provozu LCD monitorů není vysoké napětí nutné, monitory jsou v podstatě bez emisních záření. Menší velikost LCD monitorů znamená také snadnější zakomponování krytu proti záření do vlastního designu monitoru a nižší náklady oproti krytování CRT. Mimo nižší emise je obraz LCD také méně rušen externím zářením nebo třeba GSM signálem než CRT monitory. Magnetické pole generované např. blízkostí reproduktoru, mobilního telefonu nebo elektrického větráku způsobuje velké problémy s čistotou obrazu CRT, zatímco LCD zůstávají rušením neovlivněny.


JAS
 • Udává svítivost zobrazovaných bodů. Udává se v [cd/m2]. Platí, že čím vyšší je hodnota tohoto parametru, tím lépe. Dnes se běžné hodoty pohybují kolem 300 cd/m2.


KONTRAST
 • Udává kontrastní hodnotu zobrazovaných bodů. Udává se v poměru např. [500:1]. Platí, že čím vyšší je hodnota tohoto parametru, tím lépe.


ODRAZIVOST a OSLNIVOST
 • Také materiál, ze kterého je vyrobena přední strana obrazovky CRT a LCD monitorů, je značně rozdílný. U CRT monitoru je to sklo a obvykle se na jeho úpravu používá metoda snižující odrazivost. U LCD jsou použity plasty, které vyžadují mnohem lehčí protiodrazivou úpravu. Protiodrazivé úpravy CRT monitorů proto více snižují kvalitu obrazu - snížená odrazivost vždy způsobuje méně ostrý obraz.


PIXEL
 • Pixel je nejmenším stavebním kamenem bitmapové grafiky a má určitou barvu. Každý pixel se skládá ze tří subpixelů (složka RGB). Výsledný obraz je jako mozaika poskládaná z takových barevných bodů - pixelů.


VADNÝ PIXEL (Death Pixel)
 • Výroba LCD (TFT) displejů je velmi náročná, přičemž není vždy možné dosáhnout absolutní dokonalosti tzn. vyrobit LCD displej, který by neměl jediný vadný pixel. Monitory jsou vyráběny podle normy ISO, která specifikuje počet přípustných vadných pixelů (každý pixel má 3 subpixely RGB).

  Zpravidla platí následující:
  Je povoleno maximalně 0,0005% vadných bodů (černý nebo stále svítící bíle), tj. např. maximálně 4 body při rozlišení 1024x768; žádný však v centru obrazu.
  Povolené vady barevných bodů - (jeden světelný bod = subpixel červená/zelená/modrá vedle sebe) v případě obrazovek, u kterých množství nepřesahuje 6 teček, ale připouští se nanejvýš jeden vadný světelný bod v cetrálním pásmu obrazovky (50 % pracovní plochy). Výskyt vadných bodů v menším než přípustném počtu není důvodem k reklamaci.
  Výrobci např. Philips, Samsung a další poskytují na některé své modely záruku 0 vadných pixelů tzv. "Zero Bright Dot". Philips poskutyje na své monitory řady B6 a P6 záruku "Perfect Panel" - ZÁRUKA NA NULOVÝ POČET VADNÝCH PIXELŮ I SUBPIXELŮ PO DOBU CELÝCH 3 LET! Pokud během této doby objevíte na Vašem LCD displeji byť i jen jediný vadný bod, servisní středisko Vám panel zdarma opraví nebo vymění.

  * Pro konkrétní značky výrobců LCD monitorů, jejich modely a normy stanovující maximální počet vadných pixelů se informujte na webových stránkách výrobců LCD monitorů, popř. u jejich zástupců pro ČR.


REPRO
 • Tato zkratka znamená, že v monitoru jsou vestavěny stereo reproduktory.


ROZLIŠENÍ
 • Je dáno pevně počtem zobrazovacích bodů displeje. Patnácti palcové monitory mají fyzické rozlišení 1024×768 bodů, což je dnes standard, které by vám mělo vyhovovat. Dokonce drtivá většina webových stránek je dnes optimalizována na toto rozlišení. Pokud se vám zdá, že XGA (1024×768) nabízí na ploše současně málo informací, budete muset sáhnout po LCD větších rozměrů (např. 17" displeje většinou mívají rozlišení 1280×1024, u 20" LCD najdete rozlišení i 1600×1200 bodů). Obecně platí, že čím vyšší je rozlišení, tím lépe dokáže monitor zobrazovat.


SPOTŘEBA ENERGIE
 • Spotřeba energie LCD monitoru je asi o 25% nižší než spotřeba CRT se stejnou velikostí obrazovky. To je v této době vysokých cen energie nezanedbatelná výhoda. Navíc je hodnota tepelné energie generovaná LCD monitorem značně nižší než u CRT, což znamená nižší zátěž pro klimatizaci. Pokud je monitor používán se systémem podporujícím nepřerušitelnou dodávku energie (UPS), nižší spotřeba LCD monitoru poskytuje dodatečné extra minuty k úschově důležitých dat a umožňuje úspěšně uzavřít systém v případě přerušení dodávky energie.


ÚHEL POHLEDU (úhel viditelnosti)
 • Udává, z jakého úhlu je pozorovaný obraz ještě normálně viditelný a nedochází k výraznému zkreslení barev. Popisuje se úhel horizontální a vertikální. (Obecně platí čím vyšší hodnota, tím lépe)


USB HUB
 • Rozbočovač, pomocí kterého zvýšíme počet zásuvek USB (Universal Serial Bus), které slouží k jednoduchému propojení mezi počítačem a různými perifériemi, jako například myši, klávesnice, digitální kamery, fotoaparáty, tiskárny atd.


ŽIVOTNOST
 • Stárnutí obrazovky je vždy nevyhnutelné, stejně jako stárnutí např. brzdových destiček nebo pneumatik vašeho auta. V oblasti monitorů se měří životnost produktu jako doba, jakou trvá, než se jas obrazovky dostane na polovinu původní hodnoty. CRT obrazovky stárnou dvěma způsoby - na katodě elektronového děla se tvoří oxidační vrstva, způsobující nižší výkon a slabší paprsek; fosforová vrstva stárne a stává se méně efektivní při přeměně energie elektronů na světlo. Doba, kdy CRT dosáhne polovičních hodnot jasu, nastává mezi 10 000 a 20 000 hodinami provozu, v závislosti na konstrukci elektronového děla. Jediný prvek stárnoucí na LCD monitoru je systém podsvícení, tvořený jednou nebo více fluorescenčními trubicemi a přenosovým podklopem, který zaručuje rovnoměrné prosvětlení celého LCD. Běžná životnost těchto trubic než dojde ke snížení jasu na poloviční hodnotu je 50 000 hodin.

 
 
Akční ceny
 

 
 

Nepřehlédněte
 

LCD monitory LG W2453V-PF
klikni zde

 
 

Kontakt
   
 

Vytvořil COMPUTERWEB :: All rights reserved © 2021
MONITORY-LG - Široká nabídka LCD monitorů LG Electronics za nízké ceny.
Internetové obchody - LCD monitory a LCD televize | sitemap.xml